HABER RADYO10 Ocak 2018

HABER RADYO'DA BEYAZ PERDE KONUŞULDU

Samsun ve bölgenin en iyi radyo istasyonu Haber Radyo sanat destekli yayınlarına devam ediyor. Sanat içerikli yaptığı yayınlarla sevilen program Dönence 7.sanat sinema üzerine stüdyo konukları ağırladı.

Hafta içi her akşam 20:00 - 23:00 arasında Kaan Ali Kolcuoğlu'nun hazırlayıp sunduğu Dönence'nin stüdyo konukları sinema yazarı Senarist Yönetmen Ilker Mutlu. "Bir mühendisin sinema eğitimi" adlı kitabıyla ve "Şehrin kokusu yok" şiir kitabıyla eğitimci, şair Salih Temiz oldu. Yeşilçam klasiklerinden toplumsal filmlere, festivallerden ödüllere kadar bir çok konu masaya yatırıldı.
Sinema ve teknoloji bağlamında çekilecek kaç plan kaldı artık, neden özgün senaryolar çıkmıyor ve birbirini tekrarlayan yönetmenler üzerine de detaylandırılan yayında ayrıca Hababam sınıfı, Münir Özkul, Yılmaz Güney, Sadri Alışık ve Issız Adam filmi de tartışıldı. Yönetmen Mutlu binlerle ifade edilen bir afiş ve done arşivi olduğunu ve hayallerinin arasında Samsunda sinema festivali ile uzun metraj film çekmek olduğunu belirtti. Şair Temiz'de yeni bir kitap hazırlığı içerisinde olduğunu belirterek farklı olsun istediğim için ağırdan alıyorum çok yakında okurla buluşacağım dedi.
FUARI BİRDE HABER RADYO'DAN DİNLEYİN !
Samsun’da 5 fabrikasıyla bölgenin en büyük sanayi grubu olan Borsan Grup, Karade
HABER RADYO'DA EDEBİYAT SÖYLEŞİLERİ
Bölgenin en iyisi Haber Radyo sanata katkı sağlayan yayınlarına bir yenisini dah
HABER RADYO MOBİLYA FUARINDA
Bölgenin en iyisi Haber Radyo 3. Mobilya fuarında yaptığı canlı yayınlarla yine
BİZİM EKİBİN HALLERİ HABER RADYO'DA
Bölgenin en iyisi Haber Radyo sanata katkı sağlayan yayınlarına hız kesmeden dev