HABER RADYO10 Ocak 2018

HABER RADYO'DA BEYAZ PERDE KONUŞULDU

Samsun ve bölgenin en iyi radyo istasyonu Haber Radyo sanat destekli yayınlarına devam ediyor. Sanat içerikli yaptığı yayınlarla sevilen program Dönence 7.sanat sinema üzerine stüdyo konukları ağırladı.

Hafta içi her akşam 20:00 - 23:00 arasında Kaan Ali Kolcuoğlu'nun hazırlayıp sunduğu Dönence'nin stüdyo konukları sinema yazarı Senarist Yönetmen Ilker Mutlu. "Bir mühendisin sinema eğitimi" adlı kitabıyla ve "Şehrin kokusu yok" şiir kitabıyla eğitimci, şair Salih Temiz oldu. Yeşilçam klasiklerinden toplumsal filmlere, festivallerden ödüllere kadar bir çok konu masaya yatırıldı.
Sinema ve teknoloji bağlamında çekilecek kaç plan kaldı artık, neden özgün senaryolar çıkmıyor ve birbirini tekrarlayan yönetmenler üzerine de detaylandırılan yayında ayrıca Hababam sınıfı, Münir Özkul, Yılmaz Güney, Sadri Alışık ve Issız Adam filmi de tartışıldı. Yönetmen Mutlu binlerle ifade edilen bir afiş ve done arşivi olduğunu ve hayallerinin arasında Samsunda sinema festivali ile uzun metraj film çekmek olduğunu belirtti. Şair Temiz'de yeni bir kitap hazırlığı içerisinde olduğunu belirterek farklı olsun istediğim için ağırdan alıyorum çok yakında okurla buluşacağım dedi.
Aydilge- Yeni Başlayanlar İçin Aşk Kliplendi!..
Aydilge’nin Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle yayınlanan ‘Kendi Yoluma Gidiyorum’ alb
Aşkın Halleri Üzerine “Mabel Matiz - Sarmaşık”
Ana akım Türk müziğinde yeni bir kulvar açan ve köklere dönüşü vurguladığı 4. st
CAN BONOMO'DAN TÜRKİYE'DE BİR İLK!
Alternatif müziğin başarılı ve sevilen temsilcilerinden Can Bonomo, Kainat Sustu
''EN GÜZEL YENİLGİM'' 24 SAATTE DİLLERE DOLANDI
Şarkıları ile kitleleri peşinden sürüklemeyi başaran Fantazi Müziğin en güçlü ka